Luxusní a tradiční bydlení

Roubenka Polubný se nachází v krásné horské vesničce Horní Polubný, na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš. Od osady Jizerky je vzdálena 6 km, přímo za chalupou vedou běžecké tratě na Jizerku, Václavíkovu studánku, a přehradu Souš. Nejbližší lyžařské centrum Černá říčka je vzdálena 2 km. V dojezdové vzdálenosti jsou dále ski areál Rejdice, nový volnočasový a ski areál U Čápa v Příchovicích, a Harrachov.


Roubenka byla postavena v roce 2017 na slunném pozemku v části Horní Polubný ve svahu s nádherným výhledem do kraje i na kostel Narození svatého Jana Křtitele v jádru vesnice. Jedná se o novostavbu, kde se snoubí romantika původních chalup našich babiček s technickými vymoženostmi. Byla postavená ve starém stylu a s citlivostí k tradiční zástavbě okolních horských chalup. V sednici jsou klasická a plně funkční kachlová kamna, s vytápěnou pecí. Ta slouží nejen pro potěšení, ale i pro vaření a topení v případě výpadku elektrického proudu. Chalupa je vytápěna plynovým topením, které lze dálkově ovládat, takže přijedete do vytopené chalupy bez nutnosti zatápět, v přízemí je podlahové topení.


Díky své naprosto jedinečné poloze nabízí roubenka Polubný dokonalou možnost pro zimní a letní rekreaci. Za chalupou začínají běžecké tratě, stačí tedy nazout běžky a vyrazit. K nejznámějšímu výchozímu bodu běžkařů, osadě Jizerka, můžete dojet po svých, pokud se nebudete chtít přiblížit autem. V létě se běžkařské tratě proměňují v cyklostezky, které se protínají s četnými turistickými trasami. Protože se Polubný nachází ve východní části Jizerských hor a doslova pár set metrů od hranice Krkonošského národního parku, je odsud blízko do Krkonoš, a jeho největších středisek. 


Pronajímá se celá chalupa, v patře se nachází dva oddělené apartmány, které se skládají každý ze dvou místností a koupelny s oddělenými vstupy. V jednom pokoji jsou vždy dvě jednolůžka, ve druhém manželská postel a k ní ještě jednolůžko. V prostoru nad pokojem je polootevřené podkroví s hambálky. Každý apartmán je pro pět osob, celá chalupa tedy pro 10 osob, výjimečně s možností dalšího přespání na hambálkách. V přízemí je sauna s koupelnou, WC, technická místnost se sušárnou, zádveří, lyžárna/kolárna, hlavní sednice, která sestává z kuchyně a obývacího prostoru.   


Chalupa je kompletně vybavená. V hlavní sednici je televizor, k dispozici jsou knihy, společenské hry, a hračky. Tradiční kachlová kamna nabízejí ležení za pecí. Všude je WIFI pro internetové připojení. V plně vybavené kuchyni je lednice, trouba s varnou deskou, myčka, sady nádobí, potravinová skříň na uložení potravin. K dispozici je rovněž kávovar Nespresso s originálními náplněmi s kávou různé intenzity a příchutí. Koupelny v apartmánech jsou vybaveny sprchovým koutem se dvěma sprchami, umyvadlem a závěsným WC. V přízemí je oddělená toaleta, sauna a technická místnost. V technické místnosti je systém věšáků pro sušení oblečení, bot a lyžáků. Finská sauna je vybavena dvěma lavicemi, a vonnou esencí, k dispozici je USB disk s vybranou meditační hudbou k poslechu. V ložnicích jsou kvalitní matrace s ochrannými podložkami, protialergické přikrývky a polštáře ze značkového dutého vlákna Du Pont, damaškové povlečení, a sady ručníků (vždy osuška a ručník na osobu), k uložení oblečení slouží dostatečně velká skříň nebo komoda se šuplíky.

K chalupě přiléhá pozemek o výměře ca. 2000 m2, zahrada není oplocená. Na zahradě je připraveno venkovní posezení, a ohniště. Na pozemku je venkovní kryté parkovací stání pro dvě až tři auta. Kola lze uschovat a zamknout v podkroví garážového stání. 

Těšíme se na vaši návštěvu

Roubenka Polubný, Horní Polubný č.p. 945 , Kořenov, 468 50

GPS: 50.7733578N, 15.3444731E